Bevezetés a 3D szkennelési technológiákba
Itt a helyed, ha minden érdekel, ami 3D.
Ha szeretnéd, hogy elkészüljön a saját digitális másod, ha termékeket akarsz online izgalmasabban megjeleníteni, ha csak tanulnál valami újat és hasznosat, vagy ha érdekel a reverse engineering.
A foglalkozás során bemutatásra kerül többféle kézi szkenner (Sense, Artec), használatuk bevált praktikái, a lehetséges problémák és kiküszöbölésük módjai is. Az elméleti alapozás után a résztvevők egymáson próbálhatják ki először a háromdimenziós szkennelést, így valamennyi résztvevő saját kézből szerezhet gyakorlati tapasztalatot, és ráadásul mindenkinek elkészül a saját digitális szobra. A jó hangulat garantált.
Tematika
- Felhasználási területek – mire jó a 3D szkennelés?
- Egy kis 3D scan történelem
- Bemutatjuk a létező 3D szkennelési technológiákat élőben, videón és szóban
- Többféle kézi 3D szkennert a gyakorlatban is kipróbálunk: a Sense és Artec márka képviselőit
- Az Artec professzionális, ipari szkennereinek működését is elmagyarázzuk és megmutatjuk a különböző gépek által elérhető precizitást általunk szkennelt projekteken
- A legizgalmasabb rész, amikor a résztvevők beszkennelhetik egymást és valódi tapasztalatot szerezhetnek a kézi 3D szkennerek kezelése és érzékenysége terén
- A létrejövő, 3D szkennelt digitális modellek tulajdonságai
Példák az óra során bemutatásra kerülő 3D szkennerekre
Sense kézi 3D szkenner
A Sense egy rendkívül könnyen kezelhető, megfizethető és gyors, kézi 3D szkenner, amivel percek alatt nyomtatható modelleket hozhatunk létre. Művészeti, kísérleti projektekhez és iskolai felhasználáshoz is tökéletes. Leginkább nagyobb tárgyak és emberek szkennelésére használjuk például rendezvények során is, pont mert 3-4 perc alatt elkészíthető vele egy vállalkozó kedvű digitális mása. Textúrát is rögzít, de nagyon jó megvilágítás kell ahhoz, hogy az szép legyen. Ezzel a szkennerrel tehetik magukat is próbára az oktatás résztvevői. Hiába írjuk azt, hogy könnyű kezelni, elsőre ritkán értenek velünk egyet a tanulók. 🙂 Egy ember szkenneléséhez koncentrációra és stabil kézre van szükség.
Artec 3D szkennerek
A professzionális Artec 3D szkennerek a digitalizálás világának királyai és királynői. Bár szintén kézi 3D szkennerek, amelyeket látszólag a Sense-hez teljesen hasonlóan kell alkalmazni, kezelésük jóval bonyolultabb. Egy 3 órás workshop keretében sajnos inkább egy résztvevő tudná kipróbálni, mint az összes, ezért magát az eszközt mutatjuk be és a vele készült modelleket. Ha megnéznél még párat, nézd meg ezt a mappát a Sketchfab profilunkon.
Mire leszel képes a 3D szkennelés workshop után?
Lesz magadról egy saját 3D modelled, amit bármikor, akár 20 év múlva is kinyomtathatsz
Ismerni fogod a különböző 3D szkennelési technológiákat
Lesznek ötleteid, hogy mire alkalmaznád vagy milyen szkennerre lenne szükséged a meglévő terveidhez
Nagyon jól kiegészíti a 3D nyomtatás és modellezés ismereteket, újabb digitális alkotóképességet adva a tudástáradhoz
Kapcsolódó bevezető 3D workshopok
3 workshop = átfogó tudás
3D szkennelés = nettó 18 019 Ft + áfa
3D szkennelés + 3D modellezés vagy 3D nyomtatás = 32 200 Ft + áfa
3D szkennelés + 3D modellezés + 3D nyomtatás = 40 250 Ft + áfa